Kąpielówki męskie – jakie wybrać?

Kąpielówki męskieWybór kąpielówek męskich na rynku jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie więc kąpielówki odpowiednie dla siebie. Mogą to być zarówno slipy, jak i szorty (bermudy) lub spodenki w stylu bokserek.

Kąpielówki męskie najlepiej wybrać w oparciu o budowę ciała oraz aktywność. Kolorystyka oraz wzór zależy już od indywidualnego gustu. Warto pamiętać, iż mocno wycięte slipy wydłużają nogi, a szorty i bokserki optycznie je skracają. Zbyt obcisłe modele nie są  dobrym rozwiązaniem w przypadku panów z nieco większym brzuszkiem. Takie osoby powinny raczej sięgać po kąpielówki wzorzyste i kolorowe, które odciągną uwagę od newralgicznych części ciała. Podczas kąpieli w wodzie i pływania sprawdzą się bardziej dopasowane spodenki i slipy, a w czasie surfingu luźniejsze szorty.

Podczas zakupu kąpielówek należy kierować się jakością materiału, z którego zostały wykonane. Najczęściej uszyte są z lycry lub poliestru. Szybko schną, nie pochłaniają wody oraz są odporne na chlor i wysoką temperaturę. Niektóre modele mogą być także termoaktywne – odprowadzające pot i zapewniające skórze oddychanie. Kąpielówki zwykle są wiązane na sznurek, rzadziej zapinane na zamek błyskawiczny. Czasem posiadają kieszenie z boku lub od tyłu, co jest przydatne np. na plaży.

Najlepsze kąpielówki męskie muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz być przede wszystkim wygodne. Powinny cechować się elastycznością i rozciągliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *