Strój kąpielowy – bikini czy jednoczęściowy?

Stroje kąpielowe

Wraz ze zbliżaniem się sezonu letniego powraca pytanie o wybór odpowiedniego stroju kąpielowego. Oczywiście kluczową kwestią jest wybór pomiędzy jednoczęściowym strojem i bikini. W jakich sytuacjach sprawdzi się każdy z nich?

Na bikini warto postawić wybierając się na cały dzień na plażę. Z pewnością łatwiej jest się w nim opalać, a leniwe kąpiele nie wymagają raczej stroju, który się nie zsunie. Za to pewne siebie kobiety, które lubią własne ciało z pewnością chętnie założą dwuczęściowy strój na taką okazję. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość wyeksponowania atutów figury. To strój kąpielowy, którego zadaniem się przede wszystkim dobre prezentowanie się – funkcjonalność schodzi na dalszy plan, chociaż nie musi być wcale znikoma.

Z kolei strój jednoczęściowy to lepszy wybór na basen i wodne szaleństwa. Na zjeżdżalni, podczas skoków do wody lub gry w siatkówkę plażową dwuczęściowy strój łatwo może się rozpiąć lub zsunąć, co prowadzi do krępujących sytuacji. Lepiej postawić na wygodny strój jednoczęściowy, który zapobiega takim wpadkom. Nie jest też wcale powiedziane, że jednoczęściowe stroje kąpielowe są brzydkie – ich wybór jest tak duży, że można z powodzeniem dobrać ładny i zarazem pragmatyczny model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *